Stuki w przekładni kierowniczej

Mało który kierowca jest zawsze na bieżąco ze stanem technicznym swojego samochodu. Niesamowity przyrost coraz to nowych technologii powoduje, że zwyczajnie trudno nam być na bieżąco z tym, co właściwie może być nie tak. Często najbardziej zwracamy uwagę na rzeczy związane z naszym komfortem, jak np. niesprawna klimatyzacja czy zacinające się elektryczne szyby.maglownica
Z tego powodu często nie jesteśmy w stanie rozpoznać objawów, które sygnalizują, że zagrożone jest nasze bezpieczeństwo. Sytuację komplikuje fakt, że bardzo często jeździmy używanymi autami i zwyczajnie nie jesteśmy świadomi, tego, co się stało u poprzedniego właściciela.

Przyczyny usterek w układzie kierowniczym
Układ kierowniczy to doskonały przykład tego, o czym niestety często zapominamy. A o usterki w nim nie jest aż tak trudno, jak by się mogło wydawać. O ile zupełnie nowy układ kierowniczy powinien wytrzymać minimalnie sto tysięcy kilometrów, stan dróg czy zatrważająca ilość progów zwalniających to tylko niektóre z przyczyn znacznie przyspieszających eksploatację układu kierowniczego w naszym aucie.Tak samo niekonsekwentnie przeprowadzony tuning, który nie uwzględnia przeciążeń, może prowadzić do konieczności bardzo szybkiej naprawy. Przykładowo, jeżeli usłyszysz stuki w układzie kierowniczym, niestety czeka cię naprawa. Powodów może być wiele. Zużyty przegub krzyżakowy, końcówki układu kierowniczego ,itd. Koszt naprawy zależny jest od rodzaju usterki, dlatego koniecznym będzie wizyta w specjalistycznym serwisie. Może się okazać, że metaliczne stuki pojawiają się podczas skręcania kół, bądź wjeżdżania na nierówności. Jeżeli do tego pojawiają się luzy na kierownicy, znaczy że układ kierowniczy jest w opłakanym stanie i jazda pojazdem jest bardzo niebezpieczna. Konieczna będzie regeneracja przekładni kierowniczej, ponowne przeszlifowanie zębatki oraz zębnika, zanim auto zupełnie odmówi posłuszeństwa.

Auto-rege zaradzi
Auto-rege specjalizuje się w tego typu naprawach. Jesteśmy w stanie zregenerować niemal każdą przekładnię kierowniczą dostępną na rynku. Dzięki współpracy z producentami oryginalnych części regenerowanych, oraz specjalistycznemu parkowi maszyn, regeneracja nie dość że będzie profesjonalna i zabezpieczona roczną gwarancją – przeprowadzimy ją również w ekspresowym tempie. Jeżeli umówisz się u nas na wizytę, to dzień, w którym przyjedziesz, będzie dokładnie tym samym dniem, w którym odbierzesz od nas sprawny samochód. Możesz śmiało korzystać z naszej poczekalni. My zajmiemy się resztą, a na Twoje życzenie starannie omówimy zakres wykonywanych prac.

No Comments Yet.

Leave a comment