Kierownica wielofunkcyjna.

Wyścig producentów, który ma przyciągnąć kierowców do swojej marki, owocuje w coraz to nowe udogodnienia. I tak pojawiają się przeróżne systemy wspomagania, klimatyzacje strefowe, czy nawet elektrycznie otwierane rolety uchwytów na kubki.

Wygoda i bezpieczeństwo

Pośród wszystkich mniej lub bardziej zbędnych innowacji od dawna już gości ulepszona kierownica, zwana kierownicą wielofunkcyjną. Możemy na kierownicy wielofunkcyjnej znaleźć coraz więcej różnego rodzaju udogodnień dla kierowcy. Bo to przecież idea kierownicy wielofunkcyjnej, że przyciski funkcyjne pojawiają się na niej (zazwyczaj na ramionach poziomych), umożliwiając obsługę dodatkowych, jak i podstawowych funkcji, nie odrywając dłoni od koła kierownicy. Najczęściej spotykane udogodnienia, to obsługa urządzeń audio, telefonu komórkowego, nawigacji, klimatyzacji, czy tempomatu. Jeżeli cenimy sobie takie udogodnienia, możemy poszukać samochodów ze znacznie bardziej nowatorskimi rozwiązaniami, pośród których należy wymienić zmianę biegów z poziomu kierownicy.

Tradycyjna czy wielofunkcyjna?

Jeżeli posiadasz tradycyjne koło kierownicy, to w części modeli samochodów, będziesz je mógł wymienić je na to wielofunkcyjne. Pytanie tylko, czy warto? Czasami koszt potrafi być wysoki. Komfort jazdy natomiast jest zdecydowanie lepszy. O ile z początku konieczne jest przestawienie się, o tyle po bardzo krótkim czasie ciężko sobie wyobrazić, żeby zdecydować się na inne rozwiązanie.

Kierownica wielofunkcyjna jest charakterystyczna dla wszystkich pojazdów – od
osobówek, po autobusy, co pokazuje, jak wygodne jest to rozwiązanie dla kierowcy.

No Comments Yet.

Leave a comment