Czy Fiat Bravo II dorównuje jakością pierwszej generacji?

Bravo po włosku znaczy dobry, zdolny. Druga generacja tego modelu powstała w rekordowym czasie. Cały proces projektowania i wdrożenia do produkcji zajął turyńskiemu koncernowi jedynie 18 miesięcy. Dodatkowo Fiat wprowadził przy nim znaczne oszczędności.

Biorąc te kwestie pod uwagę, można się zastanawiać czy nazwa Bravo w dalszym ciągu będzie adekwatna. Okazuje się, że jak najbardziej. Oszczędności Fiata dotyczyły głównie ograniczenia produkcji do modelu 5-drzwiowego oraz zmniejszenia ilości elementów
wyposażenia w porównaniu do modelu Stilo. Z kolei rekordowo szybkie opracowanie Bravo II było możliwe dzięki wykorzystaniu zaawansowanych programów komputerowych.

Użytkownicy Bravo II mogą jednak borykać się z typowymi dla modelu usterkami. Zaliczają się do nich między innymi wycieki oleju z zespołu napędowego czy też awarie przełącznika zespolonego pod kierownicą. Mimo to model spotkał się z dużym zainteresowaniem, głównie dzięki atrakcyjnej cenie oraz szerokiemu dostępowi do części.

Niestety pod jednym względem Bravo II nie pozostaje wyjątkiem. Tak jak we wszystkich autach, po pewnym czasie niektóre z części nadają się tylko do wymiany. W związku z tym dla użytkowników tego auta przygotowaliśmy zregenerowaną, gotową do montażu przekładnie kierowniczą dostępną tutaj:

http://allegro.pl/przekladnia-fiat-bravo-po-06-r-maglownica-i5427197941.html

 

No Comments Yet.

Leave a comment