Cieknąca maglownica

Cieknąca maglownica

Jeżeli zaobserwowałeś wyciek z maglownicy, konieczna jest jak najszybsza wizyta w specjalistycznym serwisie zajmującym się przekładniami kierowniczymi. Przyczyna jest bardzo prosta. Maglownica, jako że jest bezobsługowa, została zaprojektowana w taki sposób, żeby nic nie ingerowało w jej pracę.Wyciek znaczy tyle, że przekładnia kierownicza jest najzwyczajniej nieszczelna. Znaczy to, że tak samo dostać się coś może do środka (mieszanka ścierna, czyli zanieczyszczenia, piasek, woda). Zacznie postępować korozja i przekładnia kierownicza będzie wymagała solidnej ingerencji.

Jest gorzej. Oczywiście wyciek niestety skutkuje np. w zatarcie pompy wspomagania.

Nie warto zwlekać. Problem sam się nie rozwiąże. O ile interwencja będzie szybka. może okazać się wystarczająca wymiana uszczelniaczy i uzupełnienie po wyciekach. Niemniej konieczna będzie jeszcze diagnoza, na ile części narażone na działanie czynników zewnętrznych również wymagają odświeżenia. Im szybciej, tym lepiej. Z czasem koszta naprawy będą rosnąć.

Między innymi dlatego właśnie warto postawić na profesjonalistów. Zakres prac wymaganych i sugerowanych dostaniesz jasno określony. Bez żadnych kosztów ukrytych i przykrych niespodzianek.

Dla profesjonalistów charakterystyczne jest też bardzo szybkie tempo działania. W najgorszym wypadku, gdyby awaria okazała się nadzwyczajnie poważna (np. daleko posunięta korozja), naprawa, po umówieniu wcześniej terminu, zamknie się w przeciągu
jednego dnia. Nie będziesz nigdzie musiał zostawiać samochodu na noc. Po prostu przyjedziesz do warsztatu i wrócisz nim do domu.

Dostęp do części bezpośrednio od producentów, dodatkowo po niższych cenach, mają tylko serwisy wyspecjalizowane w swojej branży. Zyskujesz zatem zarówno na czasie jak i na jakości, niezawodności.

Jeżeli jest taka możliwość, poproś o pisemną gwarancję – to nic nie kosztuje, a stanowi dla Ciebie dodatkowe zabezpieczenie. A dla profesjonalistów to nie jest problem – przecież doskonale wiedzą, co robią.

No Comments Yet.

Leave a comment